تبلیغات
بهائیت و روسیه - چهره مرموز کنیاز دالگورکی « جاسوس اسرار آمیز »
 
 


<-BlogDescription->

چهره مرموز کنیاز دالگورکی « جاسوس اسرار آمیز »
چهره مرموز کینیاز دالگورکی
پیدایش چهره مرموز پرنس کینیاز دالگورکی و شکل گیری عقاید بابیه

تا کنون دیدیم که چکونه کشور روسیه تزاری تلاش در الحاق خاک ایران به کشورش را داشته است. در واقع روسیه بنا به وصیت پتر کبیر ، دستیابی به آبهای گرم خلیج فارس را از طریق ایران دنبال می کرد  با پیدایش بریتانیای استعمارگر ، اهمیت ایران دو چندان شد.

کرملین
 
چون هم دروازه هند بود و هم نفت و ثروتی فراوان داشت. روسیه که از طریق نظامی نتوانسته بود در ایران کاری را از پیش ببرد (تسخیر شمال ایران آن هم با دو جنگ سخت و طولانی ، و پیروزی در مقابل سپاهی مردمی و بدون نظم کلاسیک، افتخاری محسوب نمی شود و تنها بی لیاقتی و خیانت شاهان قاجار را نشان می دهد) ، و از طرفی نمی توانست با قدرت علما اسلامی مبارزه نظامی بکند ، جاسوسی را با عنوان پرنس کینساز دالگورکی به ایران فرستاد. وی با تظاهر به اسلام و پوشیدن لباس روحانی، در صدد شناسایی افرادِ دنیا پرست، جاه طلب، شهوتران و مستعد، در مجالس درس سیدكاظم رشتی شركت و با
سیدعلی محمد شیرازی (باب) آشنا شد.
 (www.Yawaran.com)
وی چندین ماموریت را در ایران دنبال می کرد:

 1-    تحصیل در ایران و یادگیری کامل زبان فارسی وآشنایی با فرهنگ ایرانی
 2-     مسلمان شدن ظاهری و یادگیری علوم حوزوی
 3-    پیدا کردن راه نفوذی به حوزه ها
 4-    ایجاد انحرافاتی در عقاید ایرانیان از طریق دین اسلام(با توجه به احراز شرایط فوق)

 
 البته شاید دالگورکی ماموریت های دیگری نیز داشته است. خود او در کتاب خاطراتش می نویسد:
«ژانویه 1843 وارد تهران شدم  در ایران وبا و طاعون قحط و غلا بود .عنوانم مترجمی سفارت در تهران بود و دارالفنون و دانشكده نظام را كاملا خاتمه داده بودم و نیز در دانشكدة حقوق و سیاسی وزارت خارجه كه مخصوص اشخاص وكسانی بود كه از دانشكدة نظام تصدیق گرفته و سفارش مخصوص داشته باشند پذیرفته!»
( كینیاز دالگوركی جاسوس اسرارآمیز روسیه تزاری پیدایش مذهب بابی وبهائی درایران)

 در این هنگام که او وارد ایران شده است ، یرمولوف سفیر روس در ایران است ، فتحعلی شاه مرده، و از خاتمه جنگها بیش از ده سال می گذرد. روسیه نتوانسته فتحعلی شاه را در انجام امور مطبوع همراه کند ، اما با مداخلاتی توانسته محمد شاه را به قدرت برساند! روسیه متوجه شده که قدرت اصلی در ایران شاهنشاهی نیست ، اسلام است. بنابراین طرح مرموز خود را برای نفوذ و انهدام حوزه ها و در پی آن تشیع دنبال می کند. شخصی که مسئول این کار است( یا به عبارتی کسی که موفق به انجام شد) دالگورکی است. او اکنون هدف اول را بدست آورده است. خود او در کتاب خاطراتش می نویسد:

 «من به زبان فارسی می توانستم كاملا  بخوانم وبنویسم و در دانشكدة مخصوص وزارت خارجه نسبتا تكمیل ترهم كرده بودم . بدین واسطه مرا ماّ مور تهران نمودند .... مطلول و شمسیه و تحریر اقلیدس و خلاصة الحساب و شفای بوعلی و شرح نفیسی و قوامین و هرچه از منطق وكلام میدانست به من آموخت – بالاخره در مدت چهار سال واقعا" نیمچه مجتهد خوش قریحه و نیكو محاوره ای شدم.»
 ( كینیاز دالگوركی جاسوس اسرارآمیز روسیه تزاری پیدایش مذهب بابی وبهائی درایران) 

.................. ادامه دارد .............
::
:: مرتبط با: روسیه و ایران , بهائیت و روسیه , فعالیت های جاسوسی ,
:: برچسب‌ها: بهائیت , بهاییت , روسیه , بهائیت و روسیه , استعمار روسیه , فرق باطل , بهائیت و استكبار , پیوند با استكبار , جاسوس روسیه , پرنس دالگوركی , احبا , یاران ایران , استعمار پیر , گینیاز دالگوركی , پرنس , جاسوس اسرار آمیز , تزار روس , فعالیت جاسوسی روسیه , سفیر روسیه و بهائیت , جنگهای ایران و روس , عهدنامه گلستان , عهد نامه ترکمانچای , گرگین خان , عباس میرزا , فتحعلی شاه , باب , بها اله , جاسوس روس , امانت روس , کاخ کرملین , ارتباط ایران و روسیه , روسیه تزاری , احبا ایران , یاران , قنسول روس , قاجاریه , ظهور بهائیت در ایران , دالگورکی , قره العین , میرزا یحیی , صبح ازل , ازلیه , معتمد الدوله , منوچهر خان , طاهره زرین تاج , اعدام باب , فتنه ملی , روسیه تزاری و قنسول آن , قنسول روس در تبریز , سفارت روس , احمد میلانی , بها الله , میرزا حیسنعلی نوری مازندرانی , حضرت بها , مناجات شعبانیه , شعبان , خطبه شعبانیه , دین جدید , یدبر الامر , مقبره بها الله , اعطای نشان سر , نشان شوالیه گری , شوقی ربانی , عباس افندی , میثاق ابدی , بیگانه پرست , نشان سر , بهائیت و فرانسه , جرج , الکساندر , بریتانیا , نماینده روس , استعمار کهنه , وطن فروش , انشعابات بهائیه , ریمی ها , بهائیان اورتدکس , مهد امر اله , حسین علی نوری مازندرانی , تشکیلات بهائی ,
نویسنده : ارشاد
تاریخ : چهارشنبه 30 مرداد 1392