تبلیغات
بهائیت و روسیه - پژوهشی بر پیدایش بهائیت (1- مقدمه)
 
 


<-BlogDescription->

پژوهشی بر پیدایش بهائیت (1- مقدمه)

پژوهشی بر پیدایش بهائیت (1- مقدمه)

مقدمه

پیشینه عقیده به ظهور منجی ، به دوران بسیار دور باز می گردد. از همان نخستین روزهای تاریخ پیامبران ، بشارت به فراگیر شدن توحید و دادگری در سراسر گیتی و نجات آدمیان از ستم و بیداد و برقراری حکومت جهانی به دست پارسای پارسایان و سرآمد خردمندان ، از موارد بسیار مهمی بود که در دستور کار تمامی پیامبران قرار داشت. دشمنی با این ایده و عقیده هم دورانی به درازای همین آرمان مقدس مهدویت دارد .


رسول گرامی اسلام ، در دوران حیات خویش ، به روشنی آن وجود مقدسی را که تشکیل حکومت واحد جهانی و نابودی ستم و سیاهی و پر شدن زمین از عدل و دادگری به دست با کفایت او به انجام می رسد ، معرفی فرمود . در آن معرفی ، آن حضرت تأکید فرمود که حضرت مهدی و موعود ملل و منجی مردمان ، همان امام دوازدهم شیعیان و فرزند یازدهم حضرت علی(ع) و فرزند نهم امام حسین(ع) است . در پی این معرفی ، آن دشمنی دیرینه ، به گونه ی بارزتری رخ نمود.

ظهور مهدی (ع)

به خاطر اختصار این نوشتار ، از بررسی ریشه و پیشینه ی این دشمنی ، چشم می پوشیم و فقط به ذکر این نکته بسنده می کنیم که از حدود 160سال پیش ، مبارزه ، با عقیده به مهدویت و قائمیت حضرت حجت بن الحسن العسکری(عج) ، به عنوان قائم موعود ، در گروهی گمنام به نام بهاییان جلوه گر شده است. اینک به بررسی پیدایش این گروه می پردازیم. گفتنی است که تمامی استنادات این وبلاگ مبتنی بر کتاب های معتبر بهایی است.::
:: مرتبط با: بهائیت و روسیه , فعالیت های جاسوسی ,
:: برچسب‌ها: بهائیت , بهاییت , روسیه , بهائیت و روسیه , استعمار روسیه , فرق باطل , بهائیت و استكبار , پیوند با استكبار , جاسوس روسیه , پرنس دالگوركی , احبا , یاران ایران , استعمار پیر , گینیاز دالگوركی , پرنس , جاسوس اسرار آمیز , تزار روس , فعالیت جاسوسی روسیه , سفیر روسیه و بهائیت , جنگهای ایران و روس , عهدنامه گلستان , عهد نامه ترکمانچای , گرگین خان , عباس میرزا , فتحعلی شاه , باب , بها اله , جاسوس روس , امانت روس , کاخ کرملین , ارتباط ایران و روسیه , روسیه تزاری , احبا ایران , یاران , قنسول روس , قاجاریه , ظهور بهائیت در ایران , دالگورکی , قره العین , میرزا یحیی , صبح ازل , ازلیه ,
:: لینک های مرتبط: بهایی پژوهی ,
نویسنده : ارشاد
تاریخ : دوشنبه 19 اردیبهشت 1390